Zasady zabiegów rehabilitacyjnych

Zasady korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych w przychodni Green Medica

Przed wizytą

 1. Przed pierwszą wizytą prosimy zarejestrować wizytę poprzez formularz na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer 22 253 45 55

 2. Prosimy o przygotowanie pełnej dokumentacji medycznej i/lub informacji o schorzeniu i chorobach towarzyszących.

 3. Podczas rejestracji ustalana będzie z Państwem forma płatności za zabiegi. W przypadku rezygnacji z zabiegu z przyczyn tkwiących po stronie pacjenta, opłata nie jest zwracana.

 

Jeśli nie dojdzie do wizyty

 1. Jeśli pacjent spóźni się lub nie dotrze na miejsce w umówionym terminie, może ustalić z terapeutą przyjęcie w miarę dostępności urządzenia i/lub miejsca do zabiegu.

 2. W przypadku choroby lub innego zdarzenia losowego prosimy o możliwie najwcześniejszy kontakt, aby przełożyć termin wizyty. Nowy termin ustalany jest indywidualnie z rehabilitantem, zgodnie z metodyką wykonywania zabiegów.

 

Przygotowanie do zabiegów

 1. Prosimy o założenie stroju pozwalającego na szybki dostęp do miejsc na ciele, których dotyczy zabieg.

 2. Przygotowanie do zabiegów:

 • kinezyterapii: strój gimnastyczny,

 • fizykoterapii: miejsce na ciele przygotowane do zabiegu fizykoterapii powinno być czyste, suche, bez nałożonych kremów, żeli itp.,

 • laseroterapii: osoby o nadmiernym owłosieniu powinny wydepilować miejsce, w którym będzie wykonywany zabieg.

 

Tuż przez zabiegiem

 1. Pacjentów korzystających z zabiegów prosimy o pozostawienie w szatni urządzeń elektronicznych (karty, telefony, tablety itp.). Ich uruchomienie może wpływać na działanie urządzeń do rehabilitacji.

 2. Prosimy o przychodzenie na zabiegi kilka minut przed umówioną godziną, aby w odpowiednim momencie być od razu gotowym do zabiegu.

 

W trakcie zabiegu

 1. Decyzję o liczbie zabiegów, czasie ich trwania oraz kolejności podejmuje lekarz zlecający; jeśli nie ma konkretnych zaleceń, decyduje o nich rehabilitant; rehabilitant może również dokonać zmian w programie zabiegów dla danego pacjenta w porozumieniu z lekarzem zlecającym, przy czym o wszelkich zmianach szczegółowo informuje pacjenta.

 2. Prosimy o zaufanie doświadczeniu oraz wiedzy rehabilitanta i dostosowanie się do jego poleceń.

 3. Prosimy o natychmiastowe zgłaszanie rehabilitantowi wszelkich dolegliwości i bólu pojawiających się podczas zabiegu.

 4. Rehabilitant ma prawo i obowiązek przerwania zabiegu i zalecenia ponownej konsultacji lekarskiej w przypadku negatywnych objawów ze strony pacjenta pojawiających się podczas zabiegu (np. uczulenie na prąd czy lek).

 5. Prosimy o zachowanie ciszy w trakcie zabiegów. Głośne rozmowy z pacjentami i przez telefon, w gabinecie oraz w poczekalni, przeszkadzają pacjentom w trakcie rehabilitacji.

 6. Samodzielne wyłączanie, włączanie i regulacja urządzeń rehabilitacyjnych przez pacjenta jest niedozwolone.